DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (TREKKING / HIKING)

Ana Sayfa Doğa Yürüyüşü (Trekking & Hiking) Kursu
DOĞA YÜRÜYÜŞÜ (TREKKING/HIKING) KURSU

2001 yılından bu yana Pusula Doğa Sporları ana adımız altında başarı ile gerçeklştirdiğimiz bir kurs programıdır.

"Trekking özellikle, doğanın yakından görülerek, detaylı incelenerek, sürekli güç sarf edilerek, irade gösterilerek yapılan bir yürüyüş ve keşif aracı olduğu için, araçlarla yapılan doğa turlarına göre daha üstündür. En önemli özelliği de kişinin iradesini ve dayanıklılığını kuvvetlendirmesidir. Bilinçli yürüyüş detaylarının kazanılmasını sağlamak maksadıyla düzenlenmiş bir eğitim programIdır."

Trekking yani kamplı, uzun menzilli doğa yürüyüşü yaparken kamp yapma zorunluluğu nedeni ile gerekli tüm konaklama tekniklerini, güvenliğin oluşturulmasını, rahatın sağlanmasını ve öncelikle doğaya saygılı bir kampçılığın inceliklerini ve gereğini kazandırmak maksadı ile kampçılık detayları da eğitim programı kapsamındadır.

Kurs Şekli ve Süresi:

Kursumuz, planladığımız veya sizinle planlayacağımız tarihlerde 3 gün (15 saat) sınıf içi teorik dersler ile başlar, ardından 2 günlük eğitim kampı ile de tamamlanır. Toplam 5 gündür.

Kurs Konuları:

rekking ve kampçılık yaşamının önemi, kamp yapmanın ve doğada yürümenin incelikleri, güvenlik ve konforun sağlanması, doğaya saygı, yapmamız ve yapmamamız gerekenler, malzeme bilgisi ve daha birçok konu anlatılır. Doğaya saygılı Kampçılık ve dikkat edilecekler - Malzemeler - Kamp yeri seçimi - Kamp konforunun sağlanması - Çadır kurma - Navigasyon - Güvenlik - Trekking - Temel hayatta kalma konuları işlenir

Eğitim Kampı Çalışmaları :

Eğitim programımız yaz doğa yürüyüşleri ve kış doğa yürüyüşleri olmak üzere iki kısımda gerçekleştirilir. Hangi mevsimde isek ilgili mevsimin konuları ve faaliyeti üzerinde ağırlıkla durulur. Arazi uygulamaları en az 15 km.lik bir doğa yürüyüşü ile desteklenir.


PLANLANAN KURS TARİHLERİ:
* 2021 KURSLARI ŞUBAT AYINDA PLÂNLANACAKTIR.
* Özel Gruplara hafta içi de kurs planlanabilmektedir.
Image

Kursa Katılım Bilgileri

En az 4 kişilik katılımla kursumuz başlar.
En fazla katılım sayısı 8 kişidir

Bu kursta uygun hava şartları beklenir.

Kursa mutlaka aşağıda verilen listedeki malzemeler ile gelinmelidir.
1. 60 Lt sırt çantası
2. Sıfır (0) konfor dereceli uyku tulumu ve mat
3. Kafa feneri, düdük ve pusula
4. Matara ve çelik kupa
5. Kamp ocağı ve mutfak malzemesi
6. Trekking giyimi
7. Trekking botu
8. Yağmurluk veya panço
9. Kuru ve sıcak tutacak termal içlik
10. Çok maksatlı pense veya çakı

Kurs Ücreti: 500 TL

Kurs Kayıt Formu »