Kurak Bölgelerde Hayatta Kalma Kursu

Kurs Süresi

Sınıf İçi Teorik Dersler: 2 gün
Arazi Uygulaması: 2 gün

Kurs Ücreti
500 TL (KDV hariç)

Bu Kursa Gelirken Getirmeniz Gerekenler

1. Kısa giyim (şort ve tshirt) kabul edilmeyecektir.
2. Açık renk uzun giyim ile gelmeniz gerekmektedir.
3. Şapka, güneş gözlüğü ve bandana
4. Rüzgarlık
5. 25 Lt küçük sırt çantası
6. Panço
7. Kafa feneri
8. Matara ve metal kupa
9. Bıçak, Ateş başlatıcı, Düdük, Çok maksatlı pense ve sağlam iş eldiveni

Kurak Bölgelerde Hayatta Kalma Kursu

business templates

Çöl ve bozkır gibi kurak bölgelerde hayatta kalma durumuna girildiğinde uygulanacak teknik ve ugulamaları içerir. Susuzluk ve sıcağa dayanma, bu durumlardan korunma bilgileri uygulamalı olarak öğrenilir.

Çöl ve bozkır gibi bölgelerde yazın baş düşmanımız sıcak ve suzuluktur. Dehidrasyon ve sıcak çarpması ölüm demektir. Akreplere dikkat etmek gerekir. Güneş altında ve susuz ilerlemek tüm gücümüzü tüketmektedir. Susuzluktan vücumuz kurumakta ve kanımız yoğunlaşmaktadır.

Kurs İçeriği: Sıcaktan, dehidrasyondan ve sıcak çarpmasından korunmak, barınak yapmak, ateş yakmak, su bulmak, yiyecek bulmak, yön bulmak, sinyal vermek, vahşi hayvanlardan korunmak, malzeme yapmak ve çölde ilerlemek gibi konular ve uygulamalar detaylı olarak sunum ve görsel destekli olarak anlatılmaktadır.

Arazi uygulamasında; Sınıf içi derslerde öğrenilen konular ve teknikler özel kamp alanında uygulanır. Bushcraft alet ve teknikler üzerinde de çalışmalar yapılır. Arazi uygulamaları en az 3 km.lik bir doğa yürüyüşü ile desteklenir.


  0 216 388 82 21
Bizi Takip Edin

© 2012, Web sitemizin her hakkı saklıdır. Site bilgilerinin tamamının veya bir kısmının kopyalanması, alınması veya paylaşılması izne tabidir. İzinsiz alınması ve kullanılması karşılığında yasal işlem başlatılacaktır. İçerikleri kopyalamayın, bu sizi bizim taklidimiz yapar.

Style Selector
Oregional Skin
bootstrap business templates
Bootswatch Skins (11)
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates

These are just examples and you can build your own color scheme in the backend.

Background Patterns
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates