NAVIGASYON

Ana Sayfa Navigasyon Kursu
NAVİGASYON KURSU

"Doğada yönümüzü bulmada çok çeşitli imkanlar vardır. Bunlardan biri de pusuladır. Ancak pusula yalnız başına sadece bize yönümüzü gösterecektir. bulunduğumuz noktayı ve gideceğimiz noktayı bilmek ve kendimize bir rota çizmek için haritaya ihtiyaç duyarız. Pusula ve haritamızı yan yana getirdiğimizde yeni yerleri kaybolmadan ve keyif alarak keşfederiz. GPS ile teknolojinin son imkanlarından faydalanmış olur, birçok koordinatı ve veriyi rahatlıkla takip edebiliriz."

Bu program doğru ve keyifli bir aktivite plânlamak için gerekli olan harita okuma, rota çıkartma ve genel navigasyon bilgilerini öğretmek maksadı ile düzenlenmiştir. Çok sayıda teknik bilgi ve hesaplama gerektirdiğinden sınıf içi derslere katılım mecburidir.

Kurs Şekli ve Süresi:

Kursumuz, planladığımız veya sizinle planlayacağımız tarihlerde 3 gün (15 saat) sınıf içi teorik dersler ile başlar, ardından 1 günlük 15 km'lik yürüyüşlü arazi çalışması yapılır. Toplam 4 gündür.

Kurs Konuları:

Pusula ve çeşitleri, harita ve çeşitleri, pusula/harita ikilisinin doğru kullanılması ve birbirlerine olan gerekliliği, harita okuma, koordinat okuma, rota çıkartma, gps takibi ve diğer konular işlenir.

Arazi Çalışması :

Verilen koordinatları bulup rotayı takip etme, yeni rota belirleme, seri şekilde pusula ile haritayı yönüne koyma, bulunulan noktayı haritada bulup işaretleme, varılacak olan mesafeyi ve süreyi hesaplama çalışmaları yapılır. Bu arazi çalışmasında kursiyerler araziye birbirlerinden ayrı olarak tek başlarına bırakılırlar ve 15 km'lik rotayı tamamlamaya çalışırlar.


PLANLANAN KURS TARİHLERİ:
* 2021 KURSLARI ŞUBAT AYINDA PLÂNLANACAKTIR.
* Özel Gruplara hafta içi de kurs planlanabilmektedir.

Image

Kursa Katılım Bilgileri

En az 3 kişilik katılımla kursumuz başlar.
En fazla katılım sayısı 6 kişidir

Kurs başladığında hava şartları dikkate alınmaz.

Kursa mutlaka verilen listedeki malzemeler ile gelinmelidir.


Kurs Malzeme Listesi »

Kurs Ücreti: 500 TL

Kurs Kayıt Formu »