SURVIVAL MACERA EKSPEDİSYONU

Ana Sayfa Survival Macera Ekspedisyonu
SURVIVAL MACERA EKSPEDİSYONU

"Hayatta kalıp, kalmamanız tamamen size bağlıdır. Taşıdığınız yükün ağırlığı ve malzmelerin özelliğinden çok, tamamen sizin psikolojiniz belirler hayatta kalıp, kalmayacağınızı. Hayatta kalma olgusunda ruhumuz daima "Bittiğimiz yerde yeniden başlamak" inancı ile beslenmelidir."

Çok az malzeme ile sert tabiat bölgelerinde 3 veya 5 gün süreli özel hayatta kalma ve vahşi yaşam yürüyüş programıdır. 4 mevsim ve her türlü arazi şartlarında gerçekleştirilen keşif ve macera ruhunuzu kullanacağınız özel bir programdır.

Neler Kazanacaksınız?

Büyük ihtimal mecburi su diyeti ile yağ yakıp (biraz da kas) yüksek definisyona maruz kalıp, kaslarınız tel tel görünecek. İradenizi göreceksiniz. Ed Stafford ve Bear Grylls ile dalga geçmenin cezasını çekeceksiniz. En az 300 TL'lik bushcraft bıçağınızı kırdığınızda batoning tekniğinin bıçakla yapılmaması gerektiğini öğreneceksiniz. Bıçaktan daha değerlisinin sağlam bir bot ve giyim olduğunu göreceksiniz. Gerçek ve canlı görüntüleri aktardığınızda ve ortamı yaşadığınızda survival ve bushcraft akımının bir moda olduğunu göreceksiniz. Ama tüm bunların yanında; bu faaliyet sırasında ve sonrasında kendinizin neleri yapabildiğinin hayretine varıp, her şeye rağmen bunların mümkün olduğunu da göreceksiniz.

Ekspedisyon Şekli ve Süresi:

Ekspedisyonumuzda uzun ve zorlu yürüyüşler yapılmaktadır. Faaliyet içerisinde hayatta kalma bilgileri verilmekte, uygulamalar yapılmakta ve katılımcıların kendini sınadığı ortamlar oluşmaktadır. 3 veya 5 günlük ağır bir eğitim yürüyüşü faaliyetidir.

Ekspedisyon Konuları:

Yürüyüş tekniği, hayatta kalma psikolojisi, temel hayatta kalma teknik ve uygulamaları.

Ekspedisyon Çalışmaları :

Barınak yapma, ateş yakma, su elde etme, tuzak kurma, yön bulma, vahşi hayvanlardan korunma, hava tahmini, bıçak bileme, bozuk ve riskli arazileri geçme.

* Önemli: Faaliyetten 3 gün önce tüm katılımcılar 3 saatlik bir faaliyet brifingine katılacaktır.


PLANLANAN EKSPEDİSYON TARİHLERİ:
08-09-10 Kasım 2019
10-11-12 Ocak 2019
Image

Ekspedisyona Katılım Bilgileri

En az 6 kişilik katılımla ekspedisyonumuz başlar.
En fazla katılım sayısı 12 kişidir

Ekspedisyon başladığında hava şartları dikkate alınmaz.

Bu ekspedisyona mutlaka aşağıda verilen listedeki malzemeler ile gelinmelidir.

Malzemeler:

1. Arazi şartlarına ve mevsime uygun giyim
2. Doğa şartlarına uygun bot
3. Bıçak
4. Ateş başlatıcı (magnezyum blok veya ferro çubuk)
5. Askeri tip, aş kaplı metal matara
6. Kafa feneri
7. Panço
8. Hamak
9. Düdük
10. Alüminyum battaniye
11. 1 paket yulaf ezmesi

Ekspedisyon Ücreti: 500 TL

Ekspedisyon Kayıt Formu »