PROFESYONEL TREKKING & REHBERLİĞİ HİZMETİ
Türkiye'de 2006 yılından bu yana kurumsal bazda ilk olarak Pusula Doğa Sporları tarafından başlatılan ve sunulan profesyonel doğa yürüyüşü rehberlik hizmeti şeklimiz ile trekking ve doğa yaşamı konularında deneyimli ve profesyonel doğa liderlerimiz hizmetinizdedir. Dağlar arası geçişler, orman geçişleri, hiking (günübirlik yürüyüşler) gibi faaliyetlerinizde profesyonel rehberlik hizmeti vermekteyiz.

Bu hizmetimizden seyahat acentalarından faydalandığınızdan farklı olarak, fazladan acenta ücreti ödemeden, klasik kampçı ve dağcı gibi kamp yükünüzü kendinizin taşıdığı, kamp kurulumunu ve yemek yapımını herkesin ortak üstlendiği, deneyimli veya deneyimsiz trekking veya amatör dağcılık stili faaliyet yapmak isteyen, kendi istedikleri veya bizim plânladığımız bölgeyi emniyetli ve doğru bir şekilde geçmek isteyen kişiler ve gruplar faydalanmaktadır.


ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR:

* Rehberlerimiz, doğada yaşam, trekking, klasik dağcılık, ilkyardım ve temel kurtarma konularında bilgili ve deneyimli; profesyonel malzeme donanımlı olarak doğaya çıkan, dağcılık lisansına sahip sporculardır.

1. Teknik tırmanış rehberliği hizmeti verilmemektedir. Dağ mihmandırlığı kapsamında 3000 m. ve üzeri dağlara şahıs veya grup çıkartılmamaktadır. Yabancı uyruklu kişilere doğa yürüyüşü rehberliği hizmeti verilmemektedir.

2. Yüksek irtifa dağcılık faaliyeti yapmak isteği durumunda mutlaka gerekli izin ve yetkili dağ mihmandarı hizmeti de alınmaktadır. 3000 m. ve üzeri dağlara şahıs veya grup ancak yetkili dağ mihmandarı eşliğinde çıkartılabilecektir.

3. Hiçbir şekilde profesyonel turizm rehberleri gibi bölge turizmi, kültürü, dini, siyasi, coğrafi bilgiler anlatılmamakta ve profesyonel turizm rehberi kapsamı içine giren hizmet ve faaliyetlerde bulunulmamaktadır.

4. Trekking Rehberliği (doğa yürüyüşü lideri); Profesyonel Turizm Rehberliği (kokartlı ve turizm izinli profesyonel rehber) ve Dağ Mihmandarlığı (lisanslı ve turizm izinli profesyonel dağcı) kapsamında bir sınıflandırmaya tabi değildir.

5. Kalabalık gruplarda, yani 1 rehberlik grup sayısı aşıldığında ikinci rehber zorunludur. İkinci rehber kabul edilmeme durumunda ikinci rehberin ücretinin üçte biri günlük faaliyete zorunlu olarak dâhil edilecektir (Tek kalan rehberin sorumluluğu artmaktadır) ve bunun yanında her şekilde grubun yürüyüş risk sorumluluğu %50 grup organizatörüne ve grubun geri kalanına aittir. Bu konuda da ısrar ve sorumluluk kabul edilmez.


Trekking:En az 2 gün ve daha fazla süren kamplı doğa yürüyüşü faaliyetlerini kapsamaktadır. En az 4 kişi, en fazla 10 kişilik gruplara rehberlik yapılmaktadır.

Hiking: 1 gün süren doğa yürüyüşü faaliyetlerini kapsamaktadır. En az 4 kişi, en fazla 20 kişilik gruplara rehberlik yapılmaktadır.

REHBERLİK HİZMETİ BİLGİLERİ
--------------------------------------------

Hayatta Kalma Okulu'nda eğitimler, bilgi ve irade temelli gerçekçi uygulamalar üzerine kuruludur.
Hayatta Kalma Okulu, "Pusudan kurtulmanın tek yolu, pusuya düşmemektir" ilkesiyle hareket ederek, her zaman ve her yerde, her şartta ve her şekilde, daima hazır bir vaziyette olmanıza destek vermeyi amaçlar.


İLETİŞİMHAKA HAYATTA KALMA OKULU VE DOĞA SPORLARI EĞT.MRK.
      Osmanağa Mahallesi, Gazi Osman Paşa Sokak,
      No:10 Kat:4 Daire:17 Günel Han - 34714 Kadıköy/İstanbul

bilgi@hakahayattakalmaokulu.com.tr

0 530 225 50 28

  INSTAGRAM » @hayattakalmaokulu

UYARI!

Web sitemizin her hakkı saklıdır.
Sitemizdeki bilgilerin kopyalanıp alınması yasaktır. Paylaşılması izne tabidir.
İzinsiz alınması ve kullanılması durumunda hukuki yollar ile kanuni işlem başlatılacaktır.

İçerikleri kopyalamayın, bu sizi bizim taklidimiz yapar.

Marka Tescil No: 5243790/201931309


   Yol tarifi almak için haritanın üzerine tıklayınız.