DENİZDE HAYATTA KALMA

Ana Sayfa Denizde Hayatta Kalma Kursu
DENİZDE HAYATTA KALMA KURSU

"Denizde hayatta kalma mücadelesine girmek en zor ve en ölümcül durumlardan birisidir. Özellikle psikolojik ve fiziksel stres hayatta kalma mücadelesini tehdit eder. Fırtına, kabaran deniz, belirsiz bir yöne gitmek, susuzluk, tuzlu suda geçirilen acılı saatler, Köpekbalığı gibi tehlikeler ölümle kalım arasındaki etkenlerdir. "

Denizde hayatta kalma durumuna girildiğinde uygulanacak teknik ve ugulamaları içerir. Gemi, teknebatması sırasında ve sonrasında; özellikle denizin ortasında açıkta kalma durumlarından korunma bilgileri uygulamalı olarak öğrenilir.

Kurs Şekli ve Süresi:

Kursumuz, planladığımız veya sizinle planlayacağımız tarihlerde 2 gün (12 saat) sınıf içi teorik dersler ile başlar, ardından 2 günlük eğitim kampı ile de tamamlanır. Toplam 4 gündür.

Kurs Konuları:

Stresi ve paniği önlemek, doğru hayatta kalma davranışlarını uygulamak, açık denizde psikolojik ve fiziksel stres, hava ve deniz olaylarıyla mücadele, yön tayini ve yönü koruyabilme, köpekbalığı saldırısında hareket tarzı, su elde etme, yiyecek elde etme, yaşam çemberi, hipotermia, dehidrasyon gibi konular işlenip, mücadele yöntemleri sunum ve görsel destekli olarak anlatılmaktadır.

Eğitim Kampı Çalışmaları :

Sınıf içi derslerde öğrenilen konular ve teknikler denizde bot içinde ve dışında uygulanır. Denizden çıktıktan sonra karada hayatı devam ettirme çalışmaları da yapılır.


Planlanan Kurs Tarihleri:

06-07 Temmuz 2019 Sınıf Dersleri / 13-14 Temmuz 2019 Deniz Uygulaması

03-04 Ağustos 2019 Sınıf Dersleri / 10-11 Ağustos 2019 Deniz Uygulaması

Image

Kursa Katılım Bilgileri

En az 4 kişilik katılımla kursumuz başlar.
En fazla katılım sayısı 8 kişidir

Kurs başladığında hava şartları dikkate alınmaz.

Kursa mutlaka verilen listedeki malzemeler ile gelinmelidir.


Kurs Malzeme Listesi »

Kurs Ücreti: 500 TL

Kurs Kayıt Formu »