KURAK BÖLGELERDE HAYATTA KALMA

Ana Sayfa Kurak Bölgelerde Hayatta Kalma Kursu
KURAK BÖLGELERDE HAYATTA KALMA KURSU

"Çöl ve bozkır gibi bölgelerde yazın baş düşmanımız sıcak ve suzuluktur. Dehidrasyon ve sıcak çarpması ölüm demektir. Kum ve taş altından çıkan Akreplere dikkat etmek gerekir. Güneş altında ve susuz ilerlemek tüm gücümüzü tüketmektedir. Susuzluktan vücumuz kurumakta ve kanımız yoğunlaşmaktadır."

Çöl ve bozkır gibi kurak bölgelerde hayatta kalma durumuna girildiğinde uygulanacak teknik ve ugulamaları içerir. Susuzluk ve sıcağa dayanma, bu durumlardan korunma bilgileri uygulamalı olarak öğrenilir.

Kurs Şekli ve Süresi:

Kursumuz, planladığımız veya sizinle planlayacağımız tarihlerde 2 gün (12 saat) sınıf içi teorik dersler ile başlar, ardından 2 günlük eğitim kampı ile de tamamlanır. Toplam 4 gündür.

Kurs Konuları:

Stresi ve paniği önlemek, doğru hayatta kalma davranışlarını uygulamak, sıcaktan, dehidrasyondan ve sıcak çarpmasından korunmak, barınak yapmak, ateş yakmak, su bulmak, yiyecek bulmak, yön bulmak, sinyal vermek, vahşi hayvanlardan korunmak, malzeme yapmak ve çölde ilerlemek gibi konular ve uygulamalar detaylı olarak sunum ve görsel destekli olarak anlatılmaktadır.

Eğitim Kampı Çalışmaları :

Sınıf içi derslerde öğrenilen konular ve teknikler özel eğitim bölgesinde uygulanır. Çöl ve bozkır şartlarında çalışmalar yapılır. Arazi uygulamaları en az 5 km.lik sıcak kumul üzerinde yürüyüş ile desteklenir.


Planlanan Kurs Tarihleri:

17-18 Ağustos 2019 Sınıf Dersleri / 24-25 Ağustos 2019 Uygulama Kampı

Image

Kursa Katılım Bilgileri

En az 4 kişilik katılımla kursumuz başlar.
En fazla katılım sayısı 8 kişidir

Kurs başladığında hava şartları dikkate alınmaz.

Kursa mutlaka verilen listedeki malzemeler ile gelinmelidir.


Kurs Malzeme Listesi »

Kurs Ücreti: 500 TL

Kurs Kayıt Formu »