Yüksek, dağlık, ulaşılması zor arazilerde bulunan baz istasyonları, rüzgar türbinleri, şantiye alanları gibi yerler ve çevresi özellikle kışın daha tehlikeli olmaktadır. Buralara iki üç kişilik, hatta tek başlarına giden açık alan teknik personelleri kimi zaman kötü mevsim dönemlerinde mahsur kalmakta ve hayatta kalma derecesine varan durumlar yaşamaktadırlar.

Bu personellere gerekebilecek kurtarma ekipleri gelene kadar, kendi başlarına hayatlarını korumak ve mücadele etmeleri gerekmektedir.

Bu çalışma şekline sahip şirketlerin personellerine senelerdir İş Güvenliği Kapsamında konularına ve bölgelerine uygun şekilde hayatta kalma kursları düzenlemekteyiz. Referanslarımız arasında Vodafone, ETC Telekomünikasyon, NRC Atık Toplama Hizmetleri ve Siemens Gamesa gibi firmalar bulunmaktadır.

KURS ŞEKLİ VE EĞİTİMİN İÇERİĞİ:

Kurslar çalışma şartlarınıza göre planlanmakla birlikte zorunlu sınıf içi teorik dersler ve arazi uygulamaları yapılarak, kendi çalışma giyim ve donanımınız ile birlikte gerçekleştirilir.

Sınıf Dersleri: 1 gün, toplam 8 saat süreli, görsel destekli zorunlu derslerdir.

Sınıf ders süresi (gün ve saat) ve kurs konuları çalışma alanlarınızın bulunduğu ortam ve mevsime göre belirlenmekle birlikte Temel Hayatta Kalma konuları mutlaka verilir.

Arazi Uygulaması: En az 1 gün, gün başına toplam 8 saat süreli veya gece barınmalı uygulama eğitimidir

Personel yoğunluğunuza göre bizim belirleyeceğimiz bölgeye ve sizin bulunduğunuz bölgelerde gerçekleştirilir. Yine içeriğe göre uygulama konuları ve süresi belirlenir.

GEREKLİ MALZEMELER:

Gerekli malzemeleri öğrenmek için... tıklayınız »

Kurs Bilgileri

  • Katılım Sayısı: En az 15 kişilik personel katılımında kurumun kendi bölgesinde kurs verilebilir.
  • Kurs Süresi: 2 veya 3 gün
  • Kurs Bölgesi: Kurumun bölgesinde kurs verme durumunda, Hayatta Kalma Okulu personelinin ulaşım, yemek ve konaklama masrafları hizmet alacak kurum tarafından karşılanır.
  • Sağlık Şartları: Kalp, şeker, tansiyon, yüksek kilo, düz tabanlık gibi sağlık problemleri olanlar faaliyete katılamazlar.
  • Hizmet İptali: Sağlık, kaza, sınav ve hukuki durum gibi zaruri sebepler doğmadıkça; zamanlama hatası ve keyfiyet gibi durumlarda eğitim isteğini faaliyetten 3 gün öncesine kadar iptal etmediğinizde eğitim ücretinin %50'si "No Show" bedeli olarak faturalandırılır.
  • ÖNEMLİ: Kuruluşumuz hizmetlerini "1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanununa Münhasır Hizmetler" şeklinde gerçekleştirmez.