"ÖZEL İÇERİKLİ BİR HAYATTA KALMA KURSUDUR!"

Savaş şartları içinde ve artık düşman bölgesinde hayatta kalma davranış ve teknikleri daha fazla çeşitlenmiş ve zorlaşmıştır. Hem doğa, hem de düşmanla mücadele haline girilmiştir. Kurtulma veya kurtarma bölgesine gidene kadar şartlar çok tehlikeli boyutlardadır. Özel disiplinleri uygulamak gerekir.

Savaş zamanında dost veya düşman toprakları içerisinde şehirde ve doğada hayatta kalma durumuna girildiğinde uygulanacak teknik ve uygulamaları içerir. Kaçma, saklanma, kamuflaj ve doğada yaşam durumlarında uygulanacak yöntemler öğrenilir.

Savaş Şartlarında Hayatta Kalma Kurslarımız 2021 itibari ile içeriği geliştirilmiş, süresi artırılmış ve uygulamaları sertleştirilmiş olarak karşınıza çıkacak olup, özellikle bilişsel ve davranışsal bir terapi olması amaçlanmıştır.

Kurs içeriğinde M-SAE denen bir eğitim tekniği uygulanacaktır. Unutmayın iki düşmanınız olacak DD (Düşman ve Doğa). Doğaya uyum sağlamanın başka bir boyutunu göreceksiniz.

Amerikan Ordusu MCCC protokolüne benzeyen, ama daha kısa ve daha kati maddeleri olan bir protokolü sizlere kazandırmak istemekteyiz.

KURS ŞEKLİ VE EĞİTİMİN İÇERİĞİ:

Sınıf Dersleri: 3 gün, toplam 21 saat süreli, görsel destekli zorunlu derslerdir.

Stresi ve paniği önlemek, doğru hayatta kalma davranışlarını uygulamak, savaş zamanında doğada ve şehirde fark edilmeden düşman bölgesinde ilerleme, kaçma ve hayatta kalma teknikleri; Özel Harp olarak da bilinen NBC (Nükleer, Biyolojik, Kimyasal) harbinde hayatta kalma bilgileri öğrenilir ve uygulanır. Konular ve uygulamalar detaylı olarak sunum ve görsel destekli olarak anlatılmaktadır.

Arazi Uygulaması: 3 gün, toplam 56 saat süreli, çadırsız barınmalı uygulama eğitimidir.

Sınıf içi derslerde öğrenilen konular ve teknikler özel kamp alanında uygulanır. Askeri teknikler üzerinde de çalışmalar yapılır. Kursiyerlere çeşitli görevler verilir. Arazi uygulamaları toplamda en az 15 km.lik gündüz ve gece zorlu arazi yürüyüşleri ile desteklenir.

GEREKLİ MALZEMELER:

Gerekli malzemeleri öğrenmek için... tıklayınız »

Kurs Bilgileri

 • Kurs Seviyesi: Seviye - 5
 • (İlk dört seviye kurslara katılmış olmak bu kursu kolaylaştıracaktır.)

 • Katılım Sayısı: En az 7, en çok 11 kişilik katlımlarla kurs gerçekleştirilir.
 • Kurs Süresi: 6 gün (93 saat)
 • Kurs Bölgesi: İstanbul
 • Sağlık Şartları: Kalp, tansiyon, yüksek kilo, düz tabanlık gibi sağlık problemleri olanlar faaliyete katılamazlar.
 • Hizmet İptali: Sağlık, kaza, sınav ve hukuki durum gibi zaruri sebepler doğmadıkça; zamanlama hatası ve keyfiyet gibi durumlarda eğitim isteğini faaliyetten 3 gün öncesine kadar iptal etmediğinizde eğitim ücretinin %50'si "No Show" bedeli olarak faturalandırılır.
 • ÖNEMLİ: Kuruluşumuz hizmetlerini "1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanununa Münhasır Hizmetler" şeklinde gerçekleştirmez.
 • UYARI: *** BU KURS PROGRAMI TÜRKİYE'DE İLK DEFA 2011 SENESİNDEN BU YANA, HAKA HAYATTA KALMA OKULU TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR VE İÇERİKLERİ KUTSAL ZAFER ŞAHİN'E AİTTİR. AYRICA ZAMAN DAMGASI İLE KORUNMAKTADIR. KURS PROGRAMIMIZIN AYNI ADLA VE İÇERİKLERLE KULLANILMASI HALİNDE HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR.***

 • Kurs Fiyatı: 3000 TL (KDV hariç)

 •  Kurs Kayıt Formu »

 • Ödemeyi Kredi Kartı İle Yapmak İsterseniz:

 •  Kredi Kartı İle Ödeme »